top of page
  • Obrázek autoraHORSEandME.eu

Uzdečka FaySport – dokonalé spojení anatomie a technologie

Aktualizováno: 17. 3. 2021
Nová značka PresTeq se vlastními slovy charakterizuje jako „značka s inovativními produkty pro ambiciózní jezdce“. Jméno značky PresTeq je složeno ze slov PREStižní a TECHnické. Umně kombinuje luxusní design prvotřídních materiálů s nejnovějšími technologiemi.


Jezdcům už dávno nestačí jen krásný vzhled, chtějí také perfektní vybavení, na které se mohou spolehnout a se kterým dosáhnou svých cílů. PresTeq přesně tyto produkty nabízí.


Anatomická uzdečka Fay Sport – jediná uzdečka s 12ti anatomickými vlastnostmi


Na základě intenzivního výzkumu anatomie hlavy koně PresTeq vyvinul uzdečku FaySport, která plně zohledňuje 12 anatomických specifik koňské hlavy. Speciálně vytvarovaná a vypodložená uzdečka koně nikde netlačí, nedře, ani neomezuje. Kůň se v ní cítí pohodlně, což se odrazí v jeho ochotě k práci.Uzdečka má také mnoho různých funkcionalit, které umožňují jezdci ji pohodlně a flexibilně využívat. Koně nauzdíte doslova za pár vteřin a výměna udidla je otázkou okamžiku.


Je vyrobena z přírodně pálené kůže, která je příjemná v kontaktu s pokožkou, je velmi odolná a zároveň je její výroba ohleduplná k přírodě.


Uzdečku lze využívat ve všech disciplínách. Je dostupná v černé a hnědé barvě a ve velikosti cob a full.


12 unikátních anatomických vlastností uzdečky Fay Sport:1. Šíjový vaz a nervová zakončení

Těsně za ušima koně se nachází jedno z nejcitlivějších míst koňského těla – týl. Spojuje se v něm velké množství nervových zakončení a upíná se zde šíjový vaz. Speciální tvar nátylníku uzdečky FaySport rozkládá obvyklý tlak z šíjového vazu a nervových zakončení v týlu a přesouvá ho na dva gelové polštářky po stranách krku.2. Dostatek místa pro uši

Koně citliví na uši při nauzdění běžnými uzdečkami projevují své nepohodlí házením hlavou či vytáčením hlavy do strany. Anatomický tvar nátylníku zajišťuje citlivým uším koně dostatek prostoru a umožňuje jim maximální volnost pohybu.
3. Revoluční přichycení čelenky

U běžných uzdeček je čelenka navlečena na nátylník koženým očkem, který však tlačí na čelistní kloub a citlivá nervová zakončení. Čelenka uzdečky FaySport je připojena unikátním PressTEQ systémem – na nátylník se připevňuje svrchu. Tím pádem nijak nezasahuje pod nátylník, jehož hladký spodní povrch netlačí na citlivá místa hlavy. Tento systém navíc velmi usnadňuje výměnu čelenky.


4. Čelistní kloub

Většina uzdeček se dotýká čelistního kloubu. To je místo, kde se spodní čelist připojuje k lebce. Běžná uzdečka se o tento kloub tře se sebemenším pohybem koňské huby. Speciální tvar nátylníku uzdečky FaySport se vyhýbá čelistnímu kloubu. Umožňuje optimální uvolnění čelisti a dovoluje koni bez omezení žvýkat. Uvolněná čelist je základním předpokladem pro uvolněného a spokojeného koně.


5. Jařmová kost

Anatomický tvar nátylníku poskytuje dostatek prostoru v okolí jařmové kosti a zabraňuje jejímu odírání.

6. Volné dýchací cesty

Tvar a usazení uzdečky dovoluje odstranit podhrdelník. Nehrozí tak zablokování nebo podráždění průdušnice.


7. ElasTEQ systém

Systém uchycení lícnic ElasTEQ zaručuje elastické spojení s hubou koně a zabraňuje vyvíjení nadměrného tlaku na spojnici mezi hubou a týlem koně. Pomáhá také stabilizovat udidlo v hubě koně.

8. Hlavové nervy

Speciální tvar nánosníku se vyhýbá nosním a tvářovým nervům hlavy koně. Tlak na tyto nervy může způsobit znecitlivění horního pysku, nozder, očních víček a čelistí.


9. Inovativní tvar nánosníku

Tradiční nánosníky leží na koňském nose vodorovně. Tímto způsobem tlačí kůži směrem na stoličky a mohou způsobit tvorbu puchýřů na vnitřní straně čelisti, zvláště když je nánosník dotahován příliš pevně. Nánosník FaySport leží před stoličkami a nezasahuje do oblasti zubů.10. Úleva pro dásně

Udidlo spočívá v koňské hubě na čelisti, která je pokrytá pouze tenkou vrstvou citlivé kůže. Uzdečka FaySport používá pružné řemínky na suchý zip, které ulevují dásním a přenášejí část tlaku na nánosník. Rovněž tlak otěží procházející přes tyto řemínky působí jemněji. Takto nastavená uzdečka je ideální zejména pro mladé koně a koně velmi citlivé na hubu.11. Nosní kost

Díky speciálnímu tvaru a umístění je nánosník dostatečně vysoko a vyhýbá se křehké špičce nosní kosti. Silné působení nízko umístěným nánosníkem může způsobit podráždění nosní kosti, nebo dokonce její zlomeniny. Horní část nánosníku uzdečky FaySport je o něco širší než jeho boky a využívá gelové polstrování pro lepší rozložení tlaku a větší pohodlí.


12. Nozdry

Podpínka je připnuta z boku nad nozdrami, což pomáhá stabilizaci udidla v hubě koně. Klasické podpínky se připínají uprostřed nosu a tím omezují volnost nozder a mohou koni ztěžovat dýchání. Boční uchycení podpínky u uzdečky FaySport ponechává nozdry volné, takže umožňuje koni dýchat bez omezení.Další speciality uzdečky FaySport


Čelenky

Díky PressTEQ systému uchycení čelenky je výměna čelenky velmi jednoduchá a není nutné kvůli ní celou uzdečku sundávat. Uzdečka se prodává s elegantní celokoženou čelenkou ve tvaru vlnky, k dispozici jsou však i další krásné designy s kamínky Swarowski.


Karabinkové zapínání

Lícnice, nánosník a podpínka se připínají karabinkami. Na první pohled netradiční systém vyniká velkou praktičností. Když jsou nánosník a podpínka nastaveny na správnou velikost, nauzdění koně je otázkou pár vteřin. Lícnice je možné dokoupit i samostatně a využít je pro různá udidla. Vyměnit udidlo je velmi rychlé a snadné, a lze jej přehodit přímo na koni.

Tato forma zapínání je také ideální pro koně, kteří mají problémy s uzděním a manipulací s uzdečkou kolem uší či očí.


Gelové vypodložení

Nátylník je vypodložen dvěma velkými gelovými polštářky po obou stranách týlu. Nánosník ukrývá menší polštářek uprostřed nosní kosti. Oproti klasickému gumovému vypodložení má gel tu základní výhodu, že daleko efektivněji rozkládá tlak a poskytuje koni nesrovnatelně větší pohodlí.PresTeq uzdečky FaySport nás naprosto uchvátily a považujeme je za jasnou volbu pro letošní závodní sezónu. Z kuloárů víme, že značka PresTeq chystá další produkty pro koně a jezdce a nesmírně se na ně těšíme. Laťka je položená hodně vysoko.


1 011 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page