top of page
  • Obrázek autoraKristýna Šmídová

RECENZE: Kabát UHIP ICE

Aktualizováno: 10. 2. 2022

Psát recenzi čehokoliv od UHIPu je strašně nevděčné. Víte, jak těžké je nepoužívat slovo DOKONALÉ v každé větě? :)

Loňskou zimu jsem strávila v kabátu UHIP Urban Stretch (recenzi si můžete prohlédnout ZDE). Bylo to mé první setkání s UHIPem, takže jsem byla naprosto překvapena a unešena z toho, jak může vypadat a fungovat zimní jezdecké oblečení. Letošní zimu jsem se pro HORSEandME.eu rozhodla otestovat jinou řadu: Ice. Po zkušenosti s dlouhými kabáty už nikdy nechci zimu trávit v ničem jiném, takže zbývalo vybrat jen barvu. A odstín Stormy Weather Blue zabrnkal na mou slabost pro modrou.

Podle oficiálních informací od UHIPu je řada Ice ještě o něco teplejší než Urban Stretch, ale o něco méně odolnější proti větru a vodě. Z mých zkušeností mohu potvrdit pouze první bod. Kabát je rozhodně ještě teplejší než Urban Stretch. V dešti a ve větru jsem se v něm pohybovala také často, ale tam jsem žádné oslabení nepociťovala. Kabát statečně odolával všem živlům a já jsem si naprosto užívala teplíčko a pohodlíčko. A to jsem ho rozhodně nešetřila. :)


Jestli jsou kabáty UHIP v něčem nepřekonatelné, je to určitě jejich lehkost. Skutečně máte pocit, že na sobě nic nemáte, nijak vás neomezují, netlačí, jsou prostě (já to říkala) dokonalé. Řada Ice je pocitově o něco nadýchanější, "obláčkovitěšjí" je asi nejlepší příměr.

Na jihomoravskou zimu je možná o fous teplejší, než by bylo potřeba. V podstatě celou zimu jsem pod ním nosila jen trička, pokud už jsem vyběhla z domu s mikinou, během chvíle jsem jí sundávala. Určitě to není kabát na ježdění do haly, tam ho rychle odložíte. Nicméně kabát krásně dýchá a zbytečně se v něm nepotíte. Navíc má praktické patentky, takže když je vám horko, kabát si můžete úplně rozepnout a zapnout jen na patentky. Nikde nevlaje a větrá. V UHIPu prostě umí.

Kabáty jsou promyšleny do detailů, kapsy jsou praktické, hluboké, rozepínací rozparky na sedlo jsem vychválila již posledně a stále na tom trvám. :) Velké plus mají u mě kabáty UHIP za řešení kolem krku. Jsem na krk háklivá a soustavně nosím šátky nebo nákrčníky. Ne ale v UHIP kabátech, ty jsou ke krku již ušité a je to prostě TOP! A ještě vylepšení u rukávů, které vidíte níže na fotce, to mě několikrát zachránilo, když jsem si zapomněla rukavice.

Skutečně se mi nepodařilo najít na kabátech žádné negativum. Snad jen vyšší cena není úplně příjemná, ale upřímně musím konstatovat, že se platí za nekompromisní kvalitu. A stojí to za to! Po celé sezóně intenzivního používání a častého praní kabáty (loňský i letošní model) vypadají jako nové.

Pokud bych porovnávala "moje" modely Urban Stretch a Ice, pro jihomoravskou zimu bych zvolila spíše model Urban Stretch. Ice se hodí zejména do chladnějších oblastí.

Pro HORSEandME.eu

Kristýna Šmídová, Nechsenest.cz

 

Zaujaly vás kabáty UHIP? Prohlédněte si náš UHIP rozcestník!

443 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page