top of page
  • Obrázek autoraKristýna Šmídová

RECENZE: Jezdecké legíny

Aktualizováno: 17. 8. 2021

Jezdecké legíny jsou trendem letošního léta. Je to jen módní hit nebo mají své opodstatnění? Jezdí se v nich příjemně? Je v nich horko snesitelnější? Vyplatí se je vyzkoušet, nebo je jistější sáhnout po osvědčených rajtkách? To vše a mnohem více se dozvíte v následujícím testu jezdeckých legín, které pro HORSEandME.eu připravila Kristýna Šmídová z Nechsenest.cz.


Podívejte se na recenzi na videu a čtěte dál, pokračujeme celkovým shrnutím.


Letní rajtky nebo jezdecké legíny?

První dilema čeká již na prvním rozcestníku: rajtky nebo legíny? Záleží především na vlastnostech, které od jezdeckých kalhot očekáváte.

Legíny jsou ideální, pokud nemáte rádi horko a upřednostňujete tenší materiál. Na nošení jsou příjemnější a pokud se kolem koní pohybujete i několik hodin denně, určitě budou pohodlnější než ratky.

Pokud ale od jezdeckých kalhot očekáváte zejména dokonalé jízdní vlastnosti, porozohlédněte se spíše v kategorii rajtek. Jejich pevnější materiál a výkonnější silikonové gripy sportovnímu ježdění poslouží o něco lépe.

Ale pozor, vždy se najdou výjimky. Některé legíny se užitnými vlastnostmi blíží rajtkám a některé rajtky se zase pohodlím blíží legínám! Mezi naše typy patří například jezdecké legíny UHIP.


Výsledky testování jezdeckých legín

V recenzi jsme testovali tři typy jezdeckých legín od tří různých výrobců a ze tří různých cenových kategorií.


HORSEWARE TECH

Legíny HORSEWARE TECH v barvě petrol ihned zaujmou svým velmi podařeným designem

a naprosto jedinečnou barvou. Důmyslně řešené prostřihy do černé stíťoviny jsou nejen praktické, protože legíny jimi účinně větrají, ale také velmi lichotí postavě, i když nemáte zrovna míry modelky.

Jsou velmi příjemné, v pase dobře sedí, netlačí a nesvírají, ale přitom drží na místě a nekloužou.

Legíny jsou elastické, takže jezdce nijak neomezují v pohybu. Pyšní se dokonce ochranným faktorem proti slunečnímu záření UPF 30. Jemný silikonový grip na vnitřní straně stehen zajišťuje uričtou přilnavost k sedlu, nicméně nepodrží tolik jako silnější "rajtkový" grip. Legíny jsou dostatečně dlouhé i pro vyšší jezdce.

Na pravém stehně najdeme kapsu na mobil, která ale má určité rezevy. Využijete ji spíše při pohybu ve stáji a kolem koní. Při ježdění z ní mobil pomalu vyjíždí ven.


SHRNUTÍ

Krásný designový kousek se super příjemným materiálem. Velmi dobře se v nich jezdí, ale kloužou o něco více než rajtky se silikonovým gripem. Kapsa na mobil by zasloužila vylepšení.


HODNOCENÍ: 8 z 10


AA PLATINUM

Multifunkční legíny AA PLATINUM vsadily na luxusní design a multifunkčnost, jak již jejich název

napovídá. Vynikají extra lehkým, příjemným materiálem, který byl z testovaných legín ve vysokých teplotách rozhodně nejpříjemnější. Jsou tak jemné a elastické, že v nich opravdu máte dojem, že jste se oblékli do druhé kůže. Jejich využití se nemusí omezit pouze na ježdění, jejich funkční materiál využijete rozhodně i při jiných sportech. Kapsa na mobil se nachází na bedrech, zapíná se na zip. Je dostatečně velká a bezpečná.

Tenoučký materiál je zároveň velkou výhodou i nevýhodou – legíny AA PLATINUM jsou poměrně odhalující a k postavě dost nekompromisní. Jsou lehce průsvitné a barvu a typ spodního prádla si pod ně musíte rozmyslet předem.

I přes lehké silikonové gripy při ježdění z testovaných legín nejvíce kloužou.


SHRNUTÍ

Ideální legíny pro sportovní nadšence, ve kterých do stáje doběhnete, odjezdíte a zase odběhnete. Jejich materiál je supertenký a superpříjemný, do letních veder ideální. Luxusní vzhled. Při ježdění kloužou, ale zase na fotkách se budou vyjímat.


HODNOCENÍ: 7 z 10


QHP JODIE

O velké překvapení tohoto testování se postaraly legíny QHP JODIE. Proti výrazným designovkám od HORSEWARE a AA PLATINUM na první pohled zanikly, ovšem jejich síla se ukázala v průběhu testování.

Legíny QHP JODIE jsou velmi pohodlné, promyšlené, odolné, funkční a jako významný bonus – z testovaných legín jsou nejlevnější.

Mají silikonový grip po celém sedu a v tomto případě se grip svou účinností a přilnavostí již může srovnávat se silikonovými gripy klasických rajtek. Legíny nekloužou a z testovaných legín se v nich jezdí rozhodně nejlépe.

Kapsy na mobil se nacházejí z boku na obou stehnech, jsou dostatečně hluboké a nehrozí, že by z nich mobil vypadl.

Legíny mají široký pas, netlačí, neomezují a skvěle padnou.

Za jedinou nevýhodu by se dal považovat silnější materiál legín, kvůli kterému je v nich z testovaných největší teplo. Na druhou stranu jsou ale díky silnějšímu materiálu pocitově nejodolnější, zvládnou silnější silikonový grip a dá se jim nejvíce věřit i při významnější sportovní zátěži.


SHRNUTÍ

Pevné, odolné, příjemné na nošení, promyšlené a na ježdění nejlepší. Kvůli silnějšímu materiálu nejméně tepelně komfortní. Vítěz testování.


HODNOCENÍ 9 z 10

1 312 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page