top of page
  • Obrázek autoraHORSEandME.eu

Jak vybrat masku proti hmyzu pro koně

Trápí vaše koně otravný hmyz? Teče jim z očí, nespokojeně třepou hlavu a jsou nervózní? Je na čase koně ochránit nejsilnějšími zbraněmi. V předchozím příspěvku jsme se věnovali těm nejúčinnějším REPELENTŮM, dnes se zaměříme na mechanickou ochranu: masky proti hmyzu.

Masek je velké množství druhů a bývá náročné se v nich rychle zorientovat. Proto jsme pro vás připravili následující přehled.


Hlavní kritérium – nekompromisní kvalita


Pokud se rozhodujete zejména podle kvality a odolnosti, doporučujeme masky proti hmyzu Rambo Plus.

Masky jsou vyrobeny z velmi odolného a zároveň z lehkého síťového materiálu. Jsou vybaveny obručí, která výborně drží tvar v prostoru očí, takže se nemůže stát, že se maska přiblíží k očím koně. Masky jsou lemované měkkým fleecem, který chrání koně před odřeninami.

Jemná elastická polyesterová tkanina na uších nevadí ani citlivým koním. Ochrana nosu je připevněná suchým zipem a je možné ji jednoduše odepnout.

S maskou se pohodlně manipuluje, zapíná se na suchý zip. Můžete vybírat mezi více barevnými variantami a dostupná je pro všechny velikosti koní a poníků: shetty, pony, cob a full.
Rozhodujeme se podle ceny

Pokud chcete nejdříve vyzkoušet, jestli váš kůň masku na hlavě snese či si právě nemůžete dovolit pořídit dražší masku, máme pro vás následující tipy. Jedná se o masky, které patří k levnějším, ale přesto ne k úplně nejlevnějším. Nejsou samozřejmě tak pevné, jako ty nejdražší masky, ale pro koně "neničitele" dobře poslouží.

Mezi našimi zákazníky patří mezi nejoblíbenější maska proti hmyzu s ochranou uší od USG. Tuto lehkou síťovou elastickou masku využijete pro koně od velikosti pony až do extra full.

Mezi masky s velmi dobrým poměrem cena-výkon patří i maska Amigo Fine Mash od Horseware, která patří k pevnějším a odolnějším maskám a navíc disponuje také UV ochranou. Velmi pohodlná maska podložená fleecem je dostupná pro koně velikosti small pony (malý pony) až full.


Pro extra citlivé koně a majitele, kterým se nechce do masky příliš investovat se perfektně hodí maska s ochranou uší od QHP (na obrázku barva grey).

Maska je vypodložena měkoučkým beránkem, takže neodře ani ty nejjemnější koníky.

Obrovskou výhodou těchto masek je, že jsou k dostání ve velikostech shetty, pony, cob, full, extra full a hříbě.

Navíc cena je více než přívětivá.


Bez ochrany uší

Pokud upřednostňujete masky BEZ ochrany uší, prohlédněte si je v této kategorii.

Majitele vynalézavějších koní, kteří se dokážou z masky vysvléknout, jistě potěší fleesem polstrovaná ohlávka s integrovanou maskou od QHP. Navíc nemusíte nandávat ohlávku a masku zvlášť, což je výhodné u netrpělivých koní, které rozčiluje manipulace kolem hlavy.

Masky s překrytím nozder

Přivádí-li vaše koně k šílenství bzučení hmyzu kolem nosu a nozder, máme pro vás několik tipů na masky zasahující až k nozdrám. V kategorii masky proti hmyzu s překrytím nozder můžete opět vybírat ze super pevných dražších masek i z levnějších variant.

Kromě již zmiňovaných TOP masek Rambo Plus doporučujeme například masku s ochranou uší a nozder Premium Waldhausen.

Díky příjemnému elastickému materiálu krásně sedí. Chrání i před UV zářením, je polstrovaná měkkým plyšem nad nozdrami, okolo uší a za ušima. Zapíná se na suchý zip.

Výrobce dokonce myslel i na takový detail, jakým je otvor pro hřívu.

K dostání je od velikosti pony až po extra full.


Dalším našim favoritem je maska s ochranou uší a nozder od QHP. Jedná se o kvalitní odolnou masku, která končí těsně nad nozdrami.

Přerkytí nosu lze snadno odepnout a kolem očí je maska vyztužena. Na výběr máme z více barevných variant a z celé kompletní škály velikostí od mini shetty, shetty, pony, cob, full až po extra full.

Potřebuje-li vás kůň dodatečnou ochranu nozder i při práci na uzdečce, zapátrejte v kategorii samostatných masek na nozdry.

Tyto masky koně ochrání před nepříjemným hmyzem, prachem, ale také pomáhají koním, kteří trpí různými pylovými alergiemi.

 

Pomohli jsme vám trochu se základní orientací v maskách proti hmyzu? Doufáme, že ano. Pokud se potřebujete poradit ohledně typu, druhu, kategorie nebo skladové dostupnosti, budeme rádi, když se na nás obrátíte.

496 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page