top of page
 • Obrázek autoraHORSEandME.eu

FIR-Tech pro koně i jezdce: převratná technologie značky CATAGO

Aktualizováno: 18. 4.

Straší vás ztuhlé svaly a klouby, pomalá regenerace po tréninku, léčíte zranění nebo snad chronické obtíže pohybového aparátu? Vyzkoušejte FIR-Tech! Dánská rodinná společnost CATAGO, která si zakládá na elegantním designu a funkčnosti materiálů, vyvinula speciální terapeutické produkty s technologií FIR-tech, díky kterým můžete koním (ale i sobě) dopřát speciální péči jen tím, že je nosíte.


Společnost CATAGO poměrně nedávno vytvořila svoji první kvalitní a úspěšnou terapeutickou řadu označenou FIR-Tech (Far Infrared Rays Technology – v překladu "technologie vzdálených infračervených paprsků").


Co je to FIR-Tech?


Veškeré produkty CATAGO FIR-Tech jsou podšité multifunkční polyesterovou tkaninou, do které se při výrobě přidává specifický keramický prášek, přičemž keramické částice nakonec tvoří až 70 % tkaniny. Funkce těchto částic je primárně vytváření infračerveného záření.


Tělo člověka i koně vydává neustále teplo a energii, která vzniká při aktivních biologických procesech měkkých tkání. Pokud se tkanina FIR-Tech ocitá v blízkosti pokožky, keramické částice ve tkanině pracují jako tzv. pohlcovače tělesného tepla, které odráží pomocí infračerveného záření zpět do těla. Toto jemné, okem neviditelné záření proniká 4 až 7 cm pod kůži. FIR-Tech energie je snadno absorbována vodou v tělesných tkáních a vytváří lehké vibrace a frakce mezi vazbami tvořícími molekuly. Důsledkem toho se rozšiřují cévy a zvyšuje se krevní oběh.


Díky tomuto procesu dochází k:

 • uvolnění a rychlejší regeneraci svalů,

 • prevenci zranění,

 • podpoře hojivých procesů při akutních/chronických zraněních.


Benefity FIR-Tech terapeutických produktů:
 • zlepšení krevní cirulace

 • zvýšení metabolismu

 • zmenšení svalových křečí a otoků

 • úleva bolavým svalům a kloubům

 • zvýšení množství kyslíku v krevních buňkách a lepší okysličení svalů

 • podpora protizánětlivých procesů v kloubech, šlachách a vazech

 • uvolnění svalů

 • prohřívání svalů


FIR-Tech pro koně

Drezurní kamaše FIR-Tech CATAGO

Elegantní drezurní kamaše poskytující optimální podporu a ochranu. Použitý pevný vnější PVC materiál, měkká síťovaná tkanina a technologie FIR-Tech nabízí vynikající kombinaci: podšívka je opatřena technologií FIR-Tech, síťový materiál umožňuje dokonalé proudění vzduchu a tím skvělou prodyšnost. Odolný PVC materiál chrání nohy koně před nárazy a zraněním. Kamaše jsou vhodné pro přední i zadní nohy.


Podsedlové dečky FIR-Tech CATAGO

Podsedlové dečky s FIR-tech technologií, s vláknitou výplní Synthermax a FIR-Tech podšívkou jsou čím dál tím oblíbenější u sportovních i hobby jezdců. Vetkaná keramická vlákna odrážejí tělesné teplo zpět formou infračerveného záření, takže podporují zvýšení krevního oběhu a rychlejší zahřívání svalů, šlach a kloubů. Z původní černé barvy se již Catago posunulo i do krásných elegantních barevných odstínů s ladícími čabrakami.


Majitelé nekonfekčních či přesvalujícícíh koní jistě ocení korekční dečky. Například drezurní terapeutická podsedlová dečka (na obrázku níže) obsahuje čtyři kapsy (2 přední a 2 zadní), do kterých lze vložit pěnové vložky. Tato funkce umožňuje přizpůsobení dečky podle změn stavby těla koně. Vložky jsou vyrobeny z extrémně měkké pěny a dokonale se přizpůsobí tělu koně a neomezují ho ve svalovém vývoji. Dečka bezpečně absorbuje veškeré nárazy. Prodává se s 8 vložkami: 4 předními a 4 zadními.


Terapeutické deky s FIR-Tech

Catago vytvořilo celou řadu výběhových, stájových, bederních a pracovních terapeutických dek s technologií FIR-Tech. Jsou skvělé zejména pro sportovní a starší koně, kterým pomáhají s prohřátím a regeneraci svalů, vazů i kloubů a ulevují od chronických bolestí. Navíc jsou velmi kvalitní a odolné. Stájová deka s límcem z umělého beránka zajišťuje koním maximální pohodlí a brání odírání.


Terapeutická maska FIR-Tech

Terapeutická maska bez ochrany uší a očí je vyrobena z vysoce elastického, příjemného polyesterového materiálu s technologií FIR-Tech.


Maska má na koně přirozeně uklidňující účinky a napomáhá mu k lepšímu soustředění. Působení masky má pozitivní účinek u koní s infekcemi dutin.


Pokud potřebujete masku proti hmyzu, i tady můžete využít FIR-Tech technologii. Najdete ji ZDE.FIR-Tech pro jezdce

Značka CATAGO FIR-Tech myslí i na jezdce a majitele koní.

Návleky na zápěstí, návleky na kolena, bederní pásy, nákrčníky uvolňující krk a trapézy, rukavice, ale i funkční trička, jezdecké legíny s gripem, kompresní podkolenky či dokonce povlak na polštář – tam všude FIR-Tech pomáhá. A co je na téhle technologii nejlepší? Pracuje za vás. :) Stačí se jen obléknout.


Zajímavost:


Proč si pořizovat produkty s FIR Tech technologií, když na prohřátí těla stačí termofor s horkou vodou nebo elektrická nahřívací dečka?

Odpověď je jednoduchá. Zatímco teplo proudící z termoforu či elektrické nahřívací dečky zahřívá pouze povrch kůže a nedokáže prostoupit do hlubokých struktur jakými jsou svaly, klouby či vazy, FIR Tech pomocí infračervených paprsků dokáže proniknout do hlouběji uložených tkání, aniž by přitom zahříval povrch kůže. Nedochází tedy k pocitu přehřátí nebo působení příliš velkého tepla na povrchu kůže, kde se nacházejí citlivé receptory, na rozdíl od výše zmíněných produktů, jejichž biologické účinky jsou na hlubší vrstvy naprosto minimální.


Řada CATAFO FIR-Tech PRO

Produkty této řady pracují s tzv. aktivními uhlíkovými vlákny (Active Carbon), které jsou prospěšné především pro šlachy, vazy a klouby. Hlavní funkcí těchto produktů je stimulovat autoregeneraci neboli samoléčebné procesy, které jsou v těle vždy přítomné.

Infračervené záření zároveň významně napomáhá většímu průtoku krve do tkání, což snižuje jejich napětí.


Unikátní terapeutická deka Backwarmer pro koně s technologií FIR-Tech díky systému Active Infrared produkuje teplo. Za pouhých několik minut dosáhne deka základní teploty a poskytuje konstantní dlouhovlnné infračervené záření, které je pro svaly a pojivovou tkáň velmi příjemné, uklidňující a uvolňující. Infračervené záření je vhodné při využití sportovci nebo třeba jen pro wellness či relaxaci. Přístroj má integrované tlačítko, podle něhož se nastavuje teplota aktivního infračerveného tepla, konkrétně ve 3 úrovních.

 • Vysoká úroveň (ČERVENÁ) 15 - 20 minut: pro přípravu před tréninkem pro "předehřátí" tkání nebo pro uvolnění tkáně po tréninku.

 • Střední úroveň (MODRÁ) max 30 minut: až 2 krát denně pro univerzální použití/pohodlí.

 • Střední až vysoká úroveň (ČERVENÁ/MODRÁ) 15 - 30 minut: až 2 krát denně pro intenzivnější účinek.

 • Nejnižší úroveň (ZELENÁ) až 40 minut: pro např. citlivější koně.

Snadné zapínání pomocí popruhů se suchým zipem, u nichž je výhodou, že je lze nastavit individuálně dle potřeby. Backwarmer lze tedy využít u všech typů koní.


To není vše! FIR-Tech i pro psy

Máte staršího pejska, kterému byste rádi dopřáli bezbolestný pohyb do vysokého věku, nebo aktivního sportovce, který se někdy také potřebuje zregenerovat? Catago FIR-Tech myslí i na nejlepšího přítele člověka. FIR-Tech pro psy nabízí poholdné pelíšky, polštáře i vekovní deky/oblečky pro psy.

FIR-Tech technoogii předpovídáme velkou budoucnost a rádi si vyslechneme vaše dojmy! Určitě nám napište, jak se vám FIR-Tech osvědčil!


 

Pokud s výběrem váháte, rádi vám poradíme. Můžete se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger. Přejeme vám šťastný výběr a stovky spokojených a úspěšných kilometrů na koňském hřbetě! Váš team HORSEandME.eu

400 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page