top of page
  • Obrázek autoraHORSEandME.eu

3D AIR® EFFECT: konec přehřívání koní

Aktualizováno: 25. 7. 2022


Absolutní novinka od německého výrobce kvalitních jezdeckých potřeb Busse reaguje na nedávné výzkumy, které prokázaly, jak škodlivý dopad má na koňské svaly, šlachy a klouby přehřívání. Termoregulace koní je velmi citlivá a při sportovních výkonech se pod nevhodně zvolenými materiály mohou svaly, šlachy a vazy koní přehřívat, čímž se zásadně zvyšuje riziko jejich poranění, a to zejména v letních měsících.

Kouzlo materiálu 3D AIR® EFFECT spočívá ve speciální skladbě vnitřní vrstvy. Funkční, inovativní síťovina na povrchu skvěle odvádí vlhkost a přebytečné teplo a snadno se udržuje, což oceníte zejména v období mokra a bahna.


Materiál 3D AIR® EFFECT tvoří 6 mm silná, třívrstvá syntetická tkanina, uvnitř které speciální skladba syntetických vláken udržuje stabilně vnitřní a vnější vrstvu v určité vzdálenosti, proto jí říkáme "rozpěrná" vrstva. Díky jejím jedinečným vlastnostem se produkty s 3D AIR® EFFECT systémem pyšní skvělou schopností rozkládat tlak a udržovat stálý tvar. Sendvičová struktura materiálu navíc zajišťuje výbornou cirkulaci vzduchu. Příjemná měkká struktura poskytuje pohodlné vypodložení, stabilitu a maximální ochranu pro svaly, klouby a šlachy.

Materiál neabsorbuje vodu, takže velmi rychle schne. Vrstva materiálu, která přichází do styku s kůží koně je maximálně příjemná, neklouže a hodí se pro oholené i neoholené koně ve všech ročních obdobích a teplotách.


Produkty s 3D AIR® EFFECT jsou velmi odolné, pevné a snadno se udržují. Stačí je vyprat v pračce nebo ostříkat silným proudem vody.Vyzkoušejte produkty s 3D AIR® EFFECT

Při cestování v létě často musíme zvážit, zda je větším rizikem, že se kůň ve vozíku zraní, nebo že se v cestovních kamaších zapaří. Transportní chrániče 3D Air Effect nám toto dilema vyřeší jednou provždy. K dispozici jsou v černé, šedé a navy barvě.


Anatomicky tvarované dečky s extra prostorem pro kohoutek jsou aktuálně doostupné v drezurní, skokové i všestranné variantě v barvách navy, šedé a hnědé. Další barvy výrobce připravuje.

Obzvláště prodyšné a lehké kamaše, které v kombinaci se skořepinou z umělé kůže zajistí optimální ochranu proti nárazu. Díky vnitřnímu protiskluzovému materiálu nekloužou a zůstávají na místě. Oceníte dvojité či trojité zapínání (podle velikosti kamaší) na suchý zip s gumou a s úchyty pro snadnější manipulaci. Kamaše jsou vhodné na přední i zadní nohy. Pro zadní nohy doporučujeme objednat o jednu velikost větší. K dispozici jsou v navy, černé, hnědé a šedé barvě.


Pokud preferujete bandáže, jistě oceníte podložky pod bandáže s materiálem 3D Air EFFECT.


Oblíbíte si je nejen pro jejich ideální střih, díky kterému se optimálně anatomicky přizpůsobí noze koně (mají speciální úzké, podélné, komorové prošívání), ale zejména také pro jejich snadnou a rychlou údržbu. Uschnou doslova za pár minut.

Výrobce nabízí dvě velikostní varianty (33 x 45 cm a 45 x 45 cm) a zatím tři barvy: navy, šedou a černou.


Dečka pod lonžovací obřišník je vybavena dokonce dvěma vrstvami speciální syntetické mezivrstvy, takže perfektně rozkládá tlak, je extrémně pohodlná a skvěle odvádí vlhkost a teplo. Je ideální pro koně s citlivým hřbetem. Vyrabí se prozatím v černé a šedé barvě.

První reakce na produkty s materiálem 3D AIR EFFECT jsou velmi pozitivní, proto Busse intenzivně pracuje na dalších produktech a nových barvách produktů stávajících.


 

Pokud máte jakýkoliv doplňující dotaz, nevájejte se na nás obrátit na e-mailu info@horseandme.eu, telefonu +420 777 170 333 a nebo nám napište na Messenger.


Váš tým HORSEandME.eu

605 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page